Na polmaratón so Samsung Gear

Bežecké príbehy bývajú rôzne. Niekto začne behať kvôli zdraviu, iný si dá predsavzatie, či uzatvorí stávku. Je možné, aby nebežec alebo úplný začiatočník za 4 mesiace natrénoval a zvládol napríklad polmaratón? Alebo je možné za 4 mesiace výrazne zlepšiť svoj čas a dobehnúť do cieľa s neuveriteľným  osobákom?

Túto otázku zobral Bratislava Marathon a Samsung Slovakia ako výzvu. A to doslova. V rámci ich spoločnej spolupráce vznikol jedinečný bežecký projekt s názvom „Na polmaratón so Samsung Gear“.

Výzva sa týka bratislavských nebežcov alebo začiatočníkov v behaní, ktorí by si radi zabehli svoj prvý polmaratón v slušnom tempe a čase, na čo by si svojpomocne určite netrúfli, ako aj pokročilých bežcov, ktorí túžia zlepšiť svoj osobný čas na polmaratónskej trati.

Piati vyvolení dostanú od Samsungu ich novinku, športové hodinky Samsung Gear Sport a slúchadlá Gear IconX . „Účastníci výzvy získajú dokonalý prehľad o svojom kalorickom príjme a výdaji energie. Hodinky Gear Sport ponúkajú monitorovanie až 60-tich rôznych aktivít, počas ktorých automaticky merajú tep a zároveň pri každom cvičení motivujú ich majiteľa k lepším výkonom. Gear Sport vám okrem toho prinášajú množstvo tipov a trikov, ktoré nielen našich piatich bežcov udržia vo forme. K hodinkám dostanú aj Slúchadlá Gear IconX, ktoré sú skvelým spoločníkom pri každom športovom výkone. Obľúbenú hudbu, ktorá ich bude motivovať hlavne pri dlhších trasách, si tak môžu vychutnať bez toho, aby museli použiť telefón, samozrejme bez akýchkoľvek zbytočných káblov“, uviedol Ivan Kapec, produktový manažér Samsung Slovakia.

Riaditeľ Bratislava Marathon, Jozef Pukalovič, zadefinoval, čo poskytnú vybraným účastníkom, aby splnili svoj polmaratónsky cieľ: „Naším dlhodobým cieľom je ľudí neustále motivovať, aby sa začali viac hýbať, aby boli aktívni a tak zlepšili svoje zdravie. Preto nás teší vytvorenie tohto projektu, ako aj naše partnerstvo so spoločnosťou Samsung. Z našej strany zabezpečíme piatim vybraným účastníkom kompletné kondičné testy, na základe ktorých im Marcel Matanin vypracuje tréningové plány. Navyše, každú stredu im bude dávať osobné tréningy. Samozrejme budú mať zabezpečený štart, ubytovanie a stravu na Medzinárodnom maratóne mieru v Košiciach. Aby sme ich čo najviac motivovali, na tréningoch s nimi bude behávať aj Matej Cifra „Sajfa“ a jeho kamoš Boris, ktorí budú ich bežeckú cestu zaznamenávať na svoju kameru.“

„Pri pretekoch tejto dĺžky to už bez systematickej prípravy nejde. Verím však, že tam, kde je chuť a vôľa, je i cesta. Preto sa teším na piatich odvážlivcov, ktorí sa vydali na túto bežeckú cestu, ktorá ich dovedie až na polmaratón do Košíc . Urobím všetko preto, aby im po štyroch mesiacoch tvrdej driny visela polmaratónska medaila na hrudiach“, dodal s úsmevom Marcel Matanin.

Všetci, ktorí si chcú splniť polmaratónsky sen za takejto nevídanej pomoci, musia splniť iba dve jednoduché podmienky. Do 30. mája 2018 napísať do komentára vo facebookovej udalosti s názvom „Na polmaratón so Samsung Gear“, prečo by práve oni mali byť vybraní do pätice bežcov a následne 30. mája prísť v bežeckom o 18:00 hod. na Atletickú dráhu pri OC Retro. Organizátori následne na základe ich odpovedí a fyzických daností vyberú päť bežcov, z ktorých sa po 4 mesiacoch stanú polmaratónci.


POLMARATON_GEAR_1png